OLULISEMAD sündmused ühingu ajaloost:
2018.a. alguseks on selgunud, et rahastust soojaku ostuks me siiski ei saanud. Otsime jätkuvalt uusi võimalusi kas siis uued projektitaotlused kui ka eraannetused ja osavõtutasud suplemas käimise eest.
Praegu on käsil Talisupluskeskuse rajamise II etapp - hädavajaliku soojaku soetamine. Selle tarbeks esitasime taotluse KOP sügisvooru, lisaks on omavahenditena on kokku kogutud ca 900 eurot.
Oktoobri alguses õnnestus leida erafirma, kes nõustus korda tegema Talisupluskeskuse juurdepääsutee, vedama sinna täidet ja siluma pinnase parklas. Lisaks annetati kaks riietumiskabiini. Kabiinidele on vaja veel alla meisterdada puitterrass, loodame selle teha kevadel.
24.septembril avasime uue talisuplushooaja üritusega Väikese Viigi ääres, koos ratastel sauna ja suupistete ning jookidega.
"Võtame sügise vastu ujudes!" Spetsiaalselt selleks oli kohale tulnud lausa kaks bussitäit huvilisi Pärnust.
9.septembril kasutasime rahakogumiseks ära Haapsalu Nostalgiapäevi. Beguta Lillepood annetas ürituseks 225 punast nelki, mis õnnestus kõik maha müüa. Lisaks laekus mõningane summa veel annetatud nostalgiakaupade müügist, kokku saime üle 500 euro.
21.augustil oligi see rõõmupäev, kui sai paika ujumissild koos käigutee ja redeliga. Kõigil soovijatel on võimalus seal ujumas käia. Esimene üritus uues kohas oli 2017.a. Elustiilimaraton, mille üheks kontrollpunktiks olime. Leidus ka julgeid suplejaid, merevee temperatuur oli 15 kraadi.
2017.a. oleme alustanud hoogsalt koostöös talisuplejate seltskonnaga - rajamisel on avalik Haapsalu Talisupluskeskus. Vaikne ja sobiv asukoht on leitud, vaja on veel soojakut ja käigusilda.
12.augustil korraldasime annetusmüügi Talisupluskeskuse toetuseks. Lahketele annetajatele pakkusime omavalmistatud küpsetisi, kooke, jooke ja ka taimi oma peatselt likvideeritavalt lillepeenralt.
Lossihoovis 11 aastat õilmitsenud peenar lõpetab oma eksistentsi, kuna Piiskopilinnuse Väike Linnus läheb remonti.
Annetuste kogumine läks edukalt, saime üle 300 euro, millest piisab käigusilla omafinantseeringuks. Lisaks toetas Seltsi Kohaliku Omaalgatuse Programm 200o euroga.
2016.a. möödus Seltsile tegusalt. Jätkasime 2015. aastal alustatud väravamüügi päevadega. Kauplejaid oli küll oluliselt vähem kui esimesel aastal (alla 10), aga osalejad jäid rahule, linlased ja külalised said võimaluse vanalinnas meeldivalt ja kasulikult aega veeta.
Traditsiooniliselt jätkasime Muinastule süütamist augusti viimasel laupäeval, 27. ndal kuupäeval. Selle tarbeks organiseerisime kohale vajaliku lõkkematerjali heade toetajate abiga. Lõke tuli suur ja paistis kaugele, rahvas on ka juba teadlik ja harjunud, et Promenaadil taas lõke süüdatakse - vaatajaid ning möödakäijaid oli palju, ka ilm soosis üritust.
Endiselt vohavad taimed meie lillepeenras Piiskopilinnuses, ja veebikaamera, mis vahepeal vajas pisukest kõpitsemist, on taas töökorras.
2015.a. 25.juulil korraldasime nn.väravamüügi päeva. mõeldud on, et huvilised vanalinlased avavad oma väravad, et pakkuda müügiks kodus ülearuseks osutunud esemeid. Osalejaid oli esimesel korral 10. Üritus osutus üle ootuste menukaks nii müüjate kui ostjate seas, kordusüritusele 15.augustil registreerus juba 14 osavõtjat. Viimase väravamüügi suvehooaja lõpetuseks korraldasime koostöös Nostalgiapäevadega 12.septembril. Kokku avasime väravad 5-l korral, maksimaalne osavõtjate arv oli 20.
Nüüd juba kolmandat korda sai süüdatud muinastuli 29.augustil. Seekord pakkus oma abi-ja sõbrakätt Haapsalu Kultuurikeskus, kelle organiseerimisel mängis Promenaadil elav muusika, sai tantsida ja niisama kuulata. Tore koostöö oli ka toiduvankriga - Food@ttack - näljasemad leidsid kehakinnitust.
Meie lillepeenar kasvab ja õitseb endiselt, samuti töötab veebikaamera.
2014.a. jätkasime linnusehoovis lillepeenra hooldamist. Sügisel konsulteerisime täiendavalt haljastusspetsialistiga ning täiendasime valikut mõnede dekoratiivse lehestikuga taimedega.
Muinastule süütamine Aafrika rannas 30.augustil toimus juba teist korda, alus traditsioonile on pandud. Lõkkematerjali oli palju, lõke põles kaua ja ühtlaselt.
Veebikaamera töötab tõrgeteta ning edastab kauneid vaateid Haapsalu vanalinnast, mis läheb iga suvega terrassi- ja lillerohkemaks.
2013.a tegelesime traditsiooniliselt linnusehoovis lillepeenra hooldamisega. Suvi oli kaunis ja ka vihma oli parasjagu. Püsikud on üsna suureks kasvanud ja suvelilli saab iga-aastaga järjest vähem istutada. Õitemeri rõõmustab piiskopilinnuse külastajaid hilissügiseni.
30.augustil korraldas Selts Muinastulede öö raames lõkke süütamise Promenaadil, Aafrika ranna lõkkeplatsil. Aasta varem vaatasime nukrusega, et Haapsalus korralikku muinastuld ei süüdatudki ja otsustasime selle vea parandada. Loodame, et sellest saab iga-aastane traditsioon Seltsi tegevuses.
Lisaks kogub Selts pisitasa raha, et ühineda Haapsalu valgete pinkide traditsiooniga. Esialgu ei ole veel sobivat kohta leidnud. Mõtteid aga on ja loodame, et 2014.a. pingi ka soetame.
2012.a. 14.aprill oli siis see tähtis päev, kui Haapsalu vaated maailmale avanesid. Selts korraldas väikese tänuvastuvõtu headele sõpradele, annetajatele, ajakirjanikele ja linnavalitsuse esindajatele Kokamäe Galeriis, mis asub täpselt tuletõrjemaja kõrval. Suurele ekraanile projitseeriti veebipilt ilm.ee serverist suure aplausi saatel.
Kaameral on välja valitud ca 10 suunda, mida saab vaadata kas järjest - panoraamina, kaadrid vahetuvad ca 30 sekundi järel, või valida konkreetne vaade, mis asub järjekorda ja teenindatakse umbes 30 sekundi järel.
Selts tänab kõiki annetajaid, ürituste organiseerijaid, linnavalitsust, kes võttis püsikulud enda kanda, Haapsalu elanikke ja sõpru.
2009.a. tekkis idee paigaldada Haapsallu veebikaamera ning koguti esimene raha selle jaoks.
2011.a. alguseks leidsime peale pikka mõtlemist sobiva koha – vana tuletõrjemaja torn Karja tänaval. Kuna Kohaliku Omaalgatuse Programmist me selle projekti jaoks toetust ei saanud (kahel korral), otsisime teid eraisikute kaasamiseks. Oleme kogunud lahkete inimeste annetustena kaamera raha kokku - ca 1700 eurot. Sellele aitasid oluliselt kaasa kohalikes uudisteportaalides (Läänlane ja Lääne Elu) avaldatud üleskutsed. Ligi 400 eurot kogusime Valge Daami päevade ajal kookide küpsetamisega ning annetusmüügiga.
2010.a. võtsime osa Krahviaia planeeringu arutelust, tegime omapoolse pöördumise Linnavalitsusele. Jätkasime koostööd MTÜ Läänemaa Kunstivaraga.
2008.a. kuni siiani jätkame Piiskopilinnuse kiviktaimla hooldamist. Püsikud on suureks kasvanud, suvelilled istutame igal aastal uued. Taimede soetamist finantseerime omavahenditest. 2008.a. saime toetust Kohaliku Omaalgatuse Programmist, mille abil soetasime kastmissüsteemi (100 m voolikut, käru ja kastmisotsikud)
2007.a. suurürituseks oli maikuus Piiskopilinnuse kiviktaimla taastamine ajaloolisel kohal, aga uuenenud kontseptsioonis. Projekt sai hea vastuvõtu ja tagasiside osaliseks, see on ka põhjuseks, miks sellega püsivalt edasi tegeleme.
2006.a. oli ühingu tegevus pisut soikunud seoses liikmete põhitöödest tingitud ajanappusega. Novembris tehti pöördumine Haapsalu Linnavalitsusele, et toetada MTÜ Haapsalu Kunstivara ettepanekuid Haapsalu vanalinna kujundamisel, kunstnike mälestuste jäädvustamisel ja heakorra- ning haljastusprobleemide lahendamisel. Kirjas tõstatatud ettepanekute läbiarutamiseks toimus detsembri algul ümarlaud Linnavalitsuse vastavate ametnikega.
Vanalinna liiklusprobleemidele tuli suures osas lahendus tänu Karja tänava suurejoonelistele rekonstrueerimistöödele, kus oli arvestatud ka meie Seltsi ettepanekutega.
Detsembris toetati õueküünalde ostuga MTÜ Läänemaa Kunstivara poolt korraldatud projekti ”Jõulud ja pööripäev vanalinnas”
2005.a. 14.aprillist kuni 7.maini korraldasime vanalinnas asuvas Kuke galeriis vanalinna tabanud üleujutusest näituse „9.jaanuar 2005".
2005.a. algul asutatud Vana Haapsalu Selts sai alguse mõnede aktiivsete vanalinna elanike pöördumisest Haapsalu Linnavalitsuse poole, milles pöörati tähelepanu Haapsalu vanalinna kitsaskohtadele ja pakuti neile lahendusi. Pöördumisele korjati vanalinna elanike ja töötajate allkirju. Seltsil on praegu 10 liiget.